niedziela, 4 marca 2012

Sklepik z marzeniami

Autor:Stephen King
Wydawnictwo:Albatros


Leland Gaunt otwiera w Castle Rock sklepik, w którym można kupić wszystko o czym marzysz.
Ale cena za to jest bardzo duża. Nie pieniądze tylko spłatanie pozornie małego figla swojemu przyjacielowi.
W rzeczywistości ,spełniając ludzkie marzenia, Gaunt może kolekcjonować ludzkie dusze.
Jedyną osobą w miasteczku która nie poddała się urokowi sklepiku jest miejscowy szeryf ,Czy uda się mu powstrzymać cudzoziemca i uniknąć wielkiej katastrofy?Dowiesz się czytając Sklepik z marzeniami.


Moim zdaniem książka jest warta uwagi. Akcja toczy się szybko i dużo się dzieje. Postacie są bardzo ciekawe i każda ma własny oryginalny wątek ale są ze sobą w jakiś sposób powiązane. Przez liczne opisy możemy się wczuć w klimat małego miasteczka jakim jest Castl Rock.Chociaż spodziewałam się trochę więcej po takiego rodzaju książce, to czytało się przyjemnie. Styl prosty i zrozumiały dla czytelnika.
Jedyny minusy to erotyzm występujący w książce ale to już zależy od gustu .Stephen King jest zwany jako król Horroru ale niestety w żadnym stopniu ta książka nie była straszna. Jedyne co może przerazić czytelnika to opisy morderstw, ale to zależy kto co lubi czytać i czego się spodziewa .
Mimo wszystko polecam książkę ; )
                                                    4/6pkt

3 komentarze:

  1. Jeszcze nie czytałam, ale książka czeka na półce, więc jeśli znajdę trochę więcej czasu to na pewno sięgnę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Szczerze mówiąc to nie miałam jeszcze żadnej książki Kinga w rękach

    OdpowiedzUsuń
  3. Uwielbiam Kinga, ale Sklepiku... jeszcze nie czytałam, niemniej zamierzam w najbliższym wolnym czasie. Przeczytaj Miasteczko Salem, albo Carrie, są naprawdę świetne. Także Bezsenność bardzo mi się podobała, czytałam ją z zapartym tchem. Gorąco polecam :)

    OdpowiedzUsuń