poniedziałek, 9 czerwca 2014

15.Poradnik pozytywnego myślenia.
 
                           
                       Tytuł:Poradnik pozytywnego myślenia
Autor:Matthew Quick
Wydawnictwo:Otwarte
L.stron:374
Dzisiaj trochę o książce , którą przeczytałam ponad pół roku temu . Wstyd się przyznać , lecz pierw zobaczyłam film . Który mi się bardzo spodobał . Jak sam tytuł mówi był bardzo  pozytywny . 
Na moje urodziny pomińmy które ; ) dostałam w prezencie poradnik pozytywnego myślenia .
Mimo , że matura zbliżała się wielkimi krokami nie mogłam  oprzeć się tej powieści. Przeczytanie jej zajęło mi trochę więcej czasu niż zazwyczaj. Jednak wina nie leży po stronie książki ,  przez ostatni okres nie wyrabiałam się z życiem. Pewnie wy też znacie ten ból.

O czym jest książka Matthew Guicka ?  Ciężko opisać to słowami . Opowiada historię Pata. Którego celem życiowym jest powrót do żony . Ćwiczy , czyta dobre książki , przyjmuje lekarstwa, jest miły. ."Ćwiczę bycie miłym,a nie stawianie na swoim  ,,.Ale czy to starczy żeby żona chciała go z powrotem ? A może życie jest bardziej skomplikowane niż bohaterowi się wydaje . Nie zawsze występuje Happy End znany z romantycznych komedii . 
Na swojej drodze Pat spotyka Tiffany. Piękna , równie dziwna kobieta zaczyna chodzić za bohaterem .
Czy ta znajomość przerodzi się w coś więcej ? Czy Pat znajdzie wreszcie , swoje miejsce na świecie ?

.
.. teraz moje życie jest filmem, który będę oglądał i który zawsze jest włączony
                                 

Bohaterzy w książce jak i w filmie są świetnie wykreowani . Główny bohater przypomina mi  dziecko w ciele dorosłego mężczyzny . Jest trochę infantylny ale w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Czasami jego brak taktu rozbawił mnie do łez . Tiffany , również jest bardzo ciekawą postacią . Bohaterka szuka przyjaciela, który ją zrozumie. Pewnie dlatego ciągle chodzi za Patem, do którego wbrew pozorom jest bardzo podobna  . Postać Tiffany jest  unikatowa.  Rzadko zdarza się taka osobowość w literaturze. 
W sumie rzadko zdarza się taka książka . 


Potrzebujesz przyjaciela - jak każdy


Poradnik pozytywnego myślenie jest pierwszą książką tego autora. Musze koniecznie przeczytać inne jego dzieła . Skoro ta okazała się taka świetna. Matthew Quick stworzył bardzo ciekawą historie którą widzimy oczami głównego bohatera . Książka jest napisana bardzo fajnym językiem . Zagłębiając się w powieść ,nie mogłam zrozumiej jak ktoś potrafi tak pisać .  Prosto, zrozumiale , ale przy tym bardzo ciekawie .


Moim zdaniem książka autorstwa Matthew Quick'a , jest warta uwagi . Fabuła jest dosyć oryginalna, a przesłanie które niesie ze sobą powieść jest ponadczasowe  . Bardzo często robimy coś , pod schemat. Bo tak wypada. Przestajemy być szczęśliwi. A przecież chyba to jest najważniejsze w życiu. Be Happy ;) Jak śpiewa Pharrell .Powieść również mówi o marzeniach , żeby je spełniać .  I się nie poddawać . 
Przesłanie książki wydaje się banalne. Przecież wszędzie możemy dostrzec  frazesy ,,spełniaj marzenia". Jednak historia Pata pokazuje nam dużo więcej !

Warto przeczytać tą książkę i obejrzeć film  ;) 


Jeśli bardzo czegoś pragnie,zawsze jest nadzieja


10/10


Piosenka z filmu , która przypadła mi do gustu ; )2 komentarze:

  1. Muszę koniecznie się z nią zapoznać :) Dobrze, że książkę mam już na swojej półce !

    OdpowiedzUsuń
  2. Książki pewnie nie przeczytam ale film oglądnę ;D

    OdpowiedzUsuń