poniedziałek, 30 kwietnia 2012

Igrzyska Śmierci

                                                          autor:Suzanne Collins
                                                          wydawnictwo:Media Rodzinne
                                                           stron:350
                                                           ocena:6/6
                                               
                                        IGRZYSKA ŚMIERCI


Państwo Panem powstałe na ruinach Ameryki Północnej dzieli się na 12 dystryktów.Każdy dystrykt jest zmuszony do dostarczania daniny co roku złożonej z chłopca i dziewczyny w wieku od 12 do 18 lat, na głodowe igrzyska których celem jest udowodnienie mieszkańcom całego Panem że Kapitol ma nad wszystkimi władzę i nie ma sensu się buntować. Główną  bohaterką jest Katniss Everdeen mieszka w 12 dystrykcie-najbiedniejszym po śmierci ojca jest głową rodziny. Chodzi na polowania wraz ze swoim najlepszym przyjacielem Gale'm a następnie zdobycze wymieniają na Ćwieku. Kiedy przychodzi czas Dożynek na których wybiera się reprezentantów danego dystryktu wylosowana zostaje Prim siostra Katniss  dziewczyna od razu zgłasza się na Trybuta żeby ocalić życie siostry. Chłopcem który weżnie udział w igrzyskach jest Peeta syn piekarza. Przedstawiciele 12 dystryktu muszą dać z siebie wszystko ponieważ tylko jedna osoba może przeżyć.
Pamiętajcie, głowy wysoko. Uśmiech na twarzach. Publiczność się w was zakocha! ~Cinna, 
Igrzyska Śmierci jest najlepszą książką jaką ostatnio czytałam.Fabuła jest genialna bardzo oryginalna. Autorka wykreowała świetny  świat .Chyba pierwszy raz polubiłam główną bohaterkę bo jak tu nie lubić Katniss jest mądra , sprytna, rozsądna. Ratuje siostrze życie zgłaszając się na trybuta to pokazuje jaka jest odważna. Jest bardzo sprytna potrafi się obronić przed napastnikiem. Mimo , że nie miała zapasów jedzenia tak jak zawodowcy poradziło sobie z jego zdobyciem. Wątek miłosny jest tutaj bardzo fajnie pokazany Peeta komplementujący Katniss jest uroczy. Ich wspólne życie w lesie i opiekowanie się sobą nawzajem było bardzo fajne.  W igrzyskach podobały mi się bardzo suknie , które Katniss nosiła na wszystkich prezentacjach uwielbiałam o nich czytać. Język książki jest bardzo prosty szybko się ją czyta. 
Bardzo dużym plusem tej książki były momenty na których po prostu płakałam jak bóbr . A to mi się rzadko zdarza . Ale jednak książka która umie u czytelnika wywołać takie emocje musi być dobra.
Jeszcze nie oglądałam filmu , ale już się nie mogę doczekać zobaczyć te wszystkie postacie o których tyle się naczytałam i zakochałam się w nich .
Igrzyska Śmierci wywołały we mnie ogromne emocje. Mimo ,że przeczytałam je już tydzień temu nadal nie mogę się otrząsnąć . Bardzo polecam. 
                                6++/6

8 komentarzy:

 1. Również bardzo mi się podobała;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam całą serię i ją uwielbiam. ;3

  OdpowiedzUsuń
 3. narazie nie miałam okazji, ale z chęcią sięgnę po całą serię, jeśli tylko wpadnie mi w łapki
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie miałam jeszcze przyjemności :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze nie przeczytałam, ale to się niedługo zmieni :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Przed chwilą przeczytałam całą trylogie i jestem na prawdę pod wrażeniem. Szybko zabieraj się za kolejne tomy!

  OdpowiedzUsuń
 7. Właśnie czytam trzecią część i również uległam magii tej serii.

  OdpowiedzUsuń