sobota, 21 kwietnia 2012

Tunele
autor: Roderick Gordon i Brian Hilliams
wydawnictwo:Wilga


                                                    Tunele:
Głównym bohaterem książki jest 14 letni chłopiec Will Burrows , który wraz z rodzicami i młodszą siostrą mieszka w Londynie.Ojciec chłopca jest kustoszem w małym muzeum, Rebeca  choć jest jeszcze dzieckiem  zajmuje się domem -gotuje,sprząta,płaci rachunki. Za to Pani Burrows cały wolny czas spędza na kanapie przed telewizorem jest to jej ulubione zajęcie. Gdy tata chłopca z którym łączy go pasja do archeologi i wykopalisk znika w gęstej sieci tuneli .Will odkrywa niesamowite tajemnice ojca i wraz ze swoim przyjacielem Chesterem postanawia ruszyć na ratunek. Chłopcy odnajdują podziemną kolonie, zostają uznani za obcych,bohaterom grozi wygnanie.Dni spędzone w areszcie są dla bohaterów okropne.Niespodziewanie Will zostaje uwolniony przez zupełnie nieznanych mu ludzi. To właśnie od nich dowiaduje się całej prawdy o sobie . Chłopiec  musi odnaleźć ojca i znaleźć  sposób żeby uratować Chcestera .
Moim zdaniem ksiązka tunele jest naprawdę świetną powieścią. Fabuła jest bardzo ciekawa, występuje wiele wątków.Akcja toczy się szybko. Język jest prosty i zrozumiały .Pomysł na książkę jest bardzo orginalny . Jeszcze się nie spotkałam z tego typu powieścią.Miła odmiana po wampirzych historiach.
Lektura przynajmniej w moim przypadku jest bardzo wciągająca nie mogłam się oderwać .
Bohaterzy są ciekawi i różnorodni .Książka jest w 100% przygodowa nie występuje tam żaden wątek miłosny. O minusach nie będę pisała bo jak dla mnie ich nie ma .Polecam
                                                 5/6
                                                       

4 komentarze:

 1. Od dłuższego czasu mam ją w planach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam, ale nie przypadła mi do gustu.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. mi również jakoś książka nie przypada do gustu, podaruję sobie lekturę
  pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi nie przypadła do gustu -.-

  OdpowiedzUsuń