środa, 25 czerwca 2014

19. Zabójczy spokój .


Tytuł : Zabójczy Spokój 
Autor:Louise Penny 
Wydawnictwo:Feeria 
L.stron :520

Zabójczy spokój należy do bestsellerowej serii kryminałów autorstwa Louise Penny . Jest to druga część powieści o inspektorze Gamache  .Miesiąc temu sięgnęłam po martwy punkt pierwszą część serii . 
Książka nie była specjalnie  dobra ,  recenzje możecie przeczytać TUTAJ. Jednak obiecałam sobie , że przeczytam drugi tom . Z nadzieją , że mnie pozytywnie zaskoczy . Teraz muszę postawić sobie pytanie , czy było warto ?

Przenosimy się do miasteczka Three pines , małej osady . Tylko nieliczni wiedzą o jej istnieniu. Mimo , że wioska jest bardzo przyjazna a mieszkańcy niezwykle życzliwi dochodzi tam do morderstwa. Na meczu curlingu  CC de Poitiers zostaje porażona prądem . Przed inspektorem Gamache i jego zespołem staje nie małe wyzwanie . Jak to możliwe , że przy pełnych trybunach na środku zamarzniętego jeziora , nikt nie dostrzega  , że kobieta zostaje porażona prądem?

Mała osada jak i w poprzedniej części jest niezwykle urocza , kto by nie chciał mieszkać w tak przyjaznej wiosce ? W książce znów możemy się spotkać z postaciami poznanymi w pierwszym tomie serii . I jak poprzednio są one skrajnie różne ,ale dzięki temu ciekawe . Mieszkańcy pomagają inspektorowi w rozwiązaniu morderstwa. Na szczególną uwagę zasługuje nasza poszkodowana, CC de poitiers. Mimo że mieszkała w miasteczku niespełna rok zdążyła zrazić do siebie niemal całą osadę . Mąż i Córka byli przez nią regularnie zastraszani .Książka jest wielowątkowa ,  głównym motywem jest zbrodnia. Jednak obok niej mamy przedstawione nie mniej ciekawe życie mieszkańców oraz samego inspektora .

Powieść jest bardzo dynamiczna , cały czas się coś dzieje . Fabuła jest zaskakująco ciekawa . Każda strona  niesie w sobie coś nowego , nie możliwego do przewidzenia. I jak w pierwszej części zakończenie było rozbrajające. Pod świadomie brałam pod uwagę taki wynik śledztwa .Autorka umie zdezorientować czytelnika. Wydaje się , że już doszliśmy do końca a tam taka niespodzianka. 

 Odpowiadając na pytanie zawarte w pierwszym akapicie ,, czy było warto czytać drugą część" odpowiedz brzmi TAK. Zabójczy spokój bardzo pozytywnie mnie zaskoczył . Na pewno nie tego się spodziewałam po nie zbyt dobrym ,  debiucie autorki . Bardzo polecam tą książkę wszystkim miłośnika kryminału i nie tylko ; )

                      7/10

6 komentarzy:

 1. Na szczęście książkę mam na swojej półce, więc z pewnością ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O, fajnie, że zrecenzowałaś tę książkę, bo bardzo się nad nią zastanawiałam :) Siostra uwielbia kryminały, więc jak tak, to się rozejrzę za ta pozycją.

  Przy okazji zapraszam do siebie na konkurs: http://heaven-for-readers.blogspot.com/2014/06/klub-karmy-czesc-2-wraz-z-tematyczna.html – krótki termin, dlatego informuję osobiście :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hm, brzmi jakoś tak mało oryginalnie, ale mam takie wrażenie w stosunku do większości kryminałów. A jednak się podobało, więc moze warto ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że by mi się spodobała, chociaż być może nie byłabym pod wielkim wrażeniem, ale niekiedy po takie książki fajnie jest sięgać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka wydaje się być ciekawa...
  Może, może ;D

  OdpowiedzUsuń