sobota, 9 sierpnia 2014

24.W głębi lasu .       Tytuł : W głębi lasu
      Autor: Harlan Coben
      Wydawnictwo:Albatros
      L.stron: 432


W wielu swoich recenzjach wspominałam o mistrzu kryminału jakim  bezprecedensowo jest Harlan Coben. Dzisiaj przedstawię wam moją opinie na temat książki pt ,, W głębi lasu ". Zazwyczaj dzieła tego pisarza wpadają w moje ręce przypadkiem . Jak mnie pamięć nie myli pierwszy mój egzemplarz pt,, Nie mów nikomu " otrzymałam jako gwiazdkowy prezent od przyjaciółki. Z tym dziełem nie było inaczej. Książkę znalazłam ponad rok temu w Międzyzdrojach ,na targu taniej książki. Dlaczego dopiero teraz ją przeczytałam? Najzwyczajniej w świecie pożyczyłam i zapomniałam. Wiem to zbrodnia . :)

Ponad dwadzieścia lat temu , na letnim obozie znika czwórka dzieci. Tylko dwa ciała zostały odnalezione. Mężczyzna oskarżony o zbrodnie ,nie chce wyjawić gdzie zakopał zwłoki pozostałej dwójki. Rozległe lasy znacznie utrudniają poszukiwania. Paul który jest bratem zaginionej dziewczyny , a na obozie był opiekunem. Teraz jest prokuratorem okręgowym . Kiedy okazuje się że znaleziono zwłoki mężczyzny , który przepadł w tych lasach dwadzieścia lat temu . Wznawia  śledztwo. Usiłuje odkryć co naprawdę się wydarzyło tej masakrycznej nocy i czy jego siostra nadal żyje . Ale jak odkryć prawdę , skoro wszyscy do o koła ciągle kłamią ?

Harlan Coben przedstawia nam wiele różnych postaci . Najdokładniej poznajemy Paula. Który jest prokuratorem okręgowym -oczywiście nie daje nam o tym  zapomnieć . ,,- Wie pan kim jestem ... Jestem prokuratorem okręgowym " I tak w kółko. Główny bohater zostaje nam przedstawiony  bardzo dokładnie , przecież bez jego historii nie było by zagadki . Są też inni bohaterzy mniej lub bardziej znaczący dla przebiegu sprawy . Pojawia się ukochana Paula, z czasów letniego obozu. Czyżby w powieści pojawił się wątek romantyczny ? 

Przeczytałam wiele książek tego autora ,żadna mnie nie zawiodła. Więc jak jest z tą pozycją ? 
Moim zdaniem Coben  podołał zadaniu i stworzył kolejne wybitne dzieło. Jak on to robi ? Ja czasem recenzji nie umiem napisać ; ) Akcja, świetna fabuła, nieprzewidywalne zakończenie . To zaledwie kilka słów którymi można opisać tą książkę . 

Dzieło Cobena jest gratką dla fanów dobrego kryminału . Jeżeli uwielbiacie ten gatunek powinniście obowiązkowo zapoznać się z twórczością tego autora. 

13 komentarzy:

 1. Zaczynam się przekonywać do tego gatunku. Harlan Coben jeszcze przede mną, ale każda kolejna recenzja jego książek utwierdza mnie w przekonaniu, że warto ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam kryminały, ale nie mam ostatnio okazji zbyt dużo ich czytać. Myślę, ze ta książka będzie idealnym powrotem do tego gatunku. Dodam jeszcze, ze już czytalam jedną ksiażkę tego autora, ale nie pamietam tytułu. Chciałabym bardziej zapoznać się z twórczością tego autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj! Miło czytało się Twoją recenzję, ale ogromnie denerwowały mnie przecinki i kropki fruwające gdzieś po zdaniu, zanim przy słowie :)
  Coben bardzo lubię i polecam!

  dzikie-anioly.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za uwagę ; ) Faktycznie interpunkcje traktuje na zasadzie gdzie mi się wydaje .

   Usuń
  2. Tu nie chodzi o "gdzie mi się wydaje", ale o spacje między znakami interpunkcyjnymi ^^ Np. powyższa kropka :P

   Usuń
 4. Lubię ten gatunek, ale czytałam jedną książkę tego autora i jakoś mnie nie porwała, na razie nie mam ochoty na kolejne :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam to Twoje tło na blogu :) Zawsze oczu oderwać nie mogę ;P
  A Harlan Coben stoi na półce i czeka... czeka, może się biedny kiedyś doczeka :P
  Zapraszam do siebie:
  recenzjeami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam kryminały, jednk póki co niczego spod pióra pana Cobena nie czytałam. Koniecznie muszę to zmienić!

  OdpowiedzUsuń
 7. Hmmm.. To chyba coś dla mnie, bo lubię kryminały..Tylko jakoś wolę skandynawskich twórców.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Z Cobenem w końcu muszę się zapoznać, tym bardziej, że posiadam aż pięć książek do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam coś Cobena i nawet miło wspominam to spotkanie, ale jakoś nie ciągnie mnie chwilowo do innych jego tytułów.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nic tak nie trzyma w napięciu jak dobry kryminał:)

  OdpowiedzUsuń