środa, 27 sierpnia 2014

25. Agata Christie

Dzisiaj mam dla was małą niespodziankę. Jeden post = 3 recenzje. Ostatnio w kioskach pojawiły się książki Agaty Chrisie w bardzo korzystnej cenie. Więc ja wielka fanka kryminałów od razu pobiegłam do najbliższego sklepu i kupiłam sobie pierwszą część pt,,Morderstwo w Orient Expressie ". Z drugą i trzecią częścią nie było tak łatwo. Gdyż nie mogłam ich nigdzie znaleźć. Zdesperowana zaangażowałam w poszukiwania rodziców. Pewnego słonecznego dnia dzwoni mama z informacją, że znalazła dwie części w kiosku na dole. Możecie sobie wyobrazić moją radość. I tak o to zostałam posiadaczką ,,I nie było już nikogo " oraz ,,A.B.C". ; )


Tytuł: Morderstwo w Orient Expressie
Autor: Agata Christie
Wydawnictwo: Dolnośląskie 
L.stron:262

Agata Christie akcje powieści umiejscowiła w bardzo nietypowym miejscu, jak można  się domyślić jest to pociąg. W którym dochodzi do zbrodni. Ginie jeden z pasażerów. Detektyw Poirot, który również podróżuje Orient Expressem, próbuje odnaleźć mordercę. Wszystkie fakty wskazują na to, że osoba odpowiedzialna za zabójstwo znajduje się jeszcze w pociągu. Każdy może być winny. Przed detektywem nie lada zadanie. Czy i tym razem podała. ? 

Jak pewnie dobrze wiecie jestem wielką fanką kryminałów. Przeczytanie czegoś z bibliografii Agaty Christie w moim przypadku było tylko kwestią czasu. Wybór padł na Morderstwo w Orient Expressie.
Jakie są moje odczucia wobec tej pozycji ? Moja przyjaciółka bardzo trafnie określiła książki tej autorki jako czytadła . Gdyż bardzo przyjemnie i szybko się je czyta, a zagadka jest bardzo zajmująca. Wraz z detektywem Poirotem próbowałam dojść do tego kto dokonał zbrodni. Chyba nie nadaję się na śledczego, gdyż nigdy bym się nie spodziewała takiego obrotu spraw. Herkules jest niemal geniuszem w swojej dziedzinie. Jestem pod wrażeniem jego zdolności. W książce pojawiło się wiele różnych bohaterów, którzy mimo makabryczności sytuacji potrafili mnie rozbawić. Książka Agaty Christie była bardzo przyjemną pozycją. Polecam .Tytuł: I nie było już nikogo
Autor: Agata Christie
Wydawnictwo: Dolnośląskie 
L.stron: 220

Na owianą tajemnicą Wyspę Żołnierzyków zostaje zaproszone dziesięć osób. Nikt nie zna gospodarza. Gdy giną pierwsze dwie osoby, goście domyślają się, że nie jest to przypadek. I ktoś czyha na ich życie.Próbują odnaleźć zabójcę. Jednak poszukiwania są znacznie utrudnione gdyż na wyspie oprócz nich nie ma już nikogo. Nie mają możliwości ucieczki. Mordercą najprawdopodobniej jest jedno z nich. Umierają po kolei. Jedno po drugim. W sposób opisany w dziecięcej rymowance. Czy ktoś przeżyje ten makabryczny pobyt na Wyspie Żołnierzyków? Kim jest tajemniczy morderca? Wiele pytań nasuwa ta książka. Oczywiście udziela też odpowiedzi. 

Jakie są moje odczucia ? KOCHAM . Ta książka jest moim niezaprzeczalnym faworytem. Numer UNO ; ) 
Przyznam że na początku miałam nie lada problem z nazwiskami. Było ich dużo do zapamiętania. Ale jak tylko się z tym uporałam, to dzieło Agaty czytało się mi bardzo przyjemnie i szybko. Nie mogłam doczekać się zakończenia. Nie przeliczyłam się było oszołamiające. Cała historia trochę nieprawdopodobna. Jednak godna uwagi . Polecam . 


Tytuł :A.B.C
Autor: Agata Christie
Wydawnictwo: Dolnośląskie 
L.stron :183

Detektyw Poirot dostaje list z informacją o morderstwie podpisany A.B.C. Bohater nie traktuje go do końca poważnie, dopóki nie dochodzi do zabójstwa. Okazuje się, że ktoś zabija ludzi w porządku alfabetycznym. Herkules przed każdą zbrodnią dostaje list. Czy morderca zostanie schwytany zanim dojdzie do Z ? Osoba odpowiedzialna za zbrodnie przy każdym ciele zostawia rozkład jazdy A.B.C,  również listy do detektywa są podpisane w ten sam sposób. Możemy to brać za wskazówkę? Czy morderca sobie z nami pogrywa?

Początki bywają ciężkie. Chyba to zdanie opisuje najlepiej moje odczucia wobec tej książki. Wiem dziwne. Już wyjaśniam. Pierwsze sto stron było dla mnie prawdziwą katorgą. Im dalej w las tym lepiej ; ) Zakończenie było, niewyobrażalnie świetne. I znowu dostałam dowód że nie nadaje się na detektywa i że Poirot to prawdziwy geniusz. Jednak mimo fenomenalnego zakończenia, książka była najsłabsza jaką do tej pory czytałam. Przyzwyczajona do szybkiego i przyjemnego przebrnięcia przez dzieło tym razem się zawiodłam. I szczerze nie wiem czy polecam tą pozycje. Jedyne dla czego warto przeczytać powieść Agaty Christie to zakończenie !  


7 komentarzy:

 1. Chciałabym kiedyś sięgnąć po wszystkie dzieła tej pani, te słabsze równiez. Do tej pory nie miałam okazji, a szkoda. A o tym detektywie wiele słyszałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. W jednym z dużych marketów, też są ksiażki tej autorki, po bardzo korzystnej cenie. Nie kupiłam, bo nie miałam czasu się dobrze rozejrzeć. Teraz żałuję, bo być może znalazłby się tam recenzowany przez Ciebie tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę kiedyś zająć się klasykami. Do autorki uprzedziła mnie nauczycielka i jakoś nie potrafię się przemóc...
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Na razie jestem po lekturze Morderstwa w Orient Expressie, ale już niedługo zabieram się za dwie pozostałe :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo podoba mi się to wydanie. Strasznie żałuję, że ich nie kupiłam bo przymierzam się do przeczytania kilku kryminałów A. Christie. W kolejce czeka tyle książek do przeczytania, że nie wiem za co się zabrać :) Czekam na kolejne recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkie książki zapowiadają się interesująco, jednak druga najbardziejj do mnie przemawia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zaglądam, zaglądam.. i czekam na nowe wpisy :)

  OdpowiedzUsuń